Ozvěny nohou – večerní poezie

Hned pět opavských autorů poezie se představilo ve čtvrtek 13. října od 19 hodin
v prostoru Gottfrei za Music Clubem „13“ na Krnovské ulici ve společné básnické
performanci.

Během večera se představili básníci Radek Glabazňa s audiodoprovodem projektu Trakař, Ondřej Hložka a jeho texty doprovodí projekt NIKOT-IN (Jáchym Krohe – klavír, Jakub Frank – kytara) a vizuální instalace v podání Lucie Vyhnálkové. Dále se představila textařská a básnická stálice David Bátor a premiérově v Opavě četl Petr Titze.

Vstup na autorský večer je volný.

David Bátor (*1974)

Debutoval sbírkou Kukly slov (2004), za kterou byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. O rok později vydal pod názvem Světlonoš soubor textů inspirovaný sochařským dílem Tomáše Valuška. Jeho třetí básnická sbírka V kraji dvou židlí vyšla v červnu 2008 u nakladatelství Perplex.

Radek Glabazňa (*1980)

Svou tvorbu doposud představil ve sbornících ArtemisiA III., IV. a IX., v česko-polských sbornících Od słowa ke slovu a Opava – Ratiboř zpáteční, ve sborníku Opava city/poezie otevřeném prostoru. V Británii spolupracoval na dvou almanaších londýnského vydavatelství United Press. Roku 2010 mu v nakladatelství Perplex vyšla dvojjazyčná autorská prvotina s názvem Teď ještě hlavou o střepy. Příležitostně vystupuje se souborem Trakař, se kterým vydal hudebně-básnický disk s názvem Zapomenutá krajina.

Ondřej Hložek (*1986)

Organizátor kulturních akcí se zaměřením na literaturu (Básnické hlasy; Open Air Happening Vikštejn). Svou tvorbu prezentoval v časopisech Aluze, Host, Tvar, Texty, Protimluv i jinde. Roku 2011 debutoval sbírkou s názvem Tížiny (Vsetín, nakl. Dalibor Malina)

Alžběta Luňáčková (*1995)

Studentka Mendelova gymnázia v Opavě. Autorsky se mimo jiné představila na Open Air Happeningu Vikštejn 2010 i dalších čteních. Její tvorba zaujala porotu prestižní Literární ceny Vladimíra Vokolka (3. místo, kat. 15 – 18 let).

Petr Titze (*1980)

Opavský rodák, studoval na univerzitě v Hradci Králové obor Jazyková a literární kultura. Na škole se zúčastnil studentských básnických čtení. Ještě nikdy nečetl své básně v Opavě.