Floex & Tom Hodge /UK/ + virtual symphony orchestra

Program

21.00 – 22.30
Floex & Tom Hodge – ‘A Portrait of John Doe‘ Live + Virtuální Symfonický orchestr
+
djs afterpárty
23.00 – 01.00 / Floex dj set
01.00 – 04.00 / T.O.M.M.Y

Galerie Gottfrei
10. 11. 2018
otevřeno od 20.00
vstupné na místě – 250,-

Tomáš Dvořák alias Floex posílá do světa další řadové album, které připravil s britským pianistou a skladatelem Tomem Hodgem (Max Cooper, Piano Interupted, SMOW). Deska ‘’’A Portrait Of John Doe’, která balancuje na pomezí soudobé vážné hudby a elektroniky a byla natočená ve spolupráci se Symfonickým Orchestrem Českého Rozhlasu. Album vychází na prestižním vydavatelství Mercury KX (Decca Classics / Universal) v Británii, které je domovem neoklasických hudebníku jako je Ólafur Arnalds, Lambert nebo Luke Haward. Živá podoba byla předznamenaná pilotním koncertem v září 2017 v plném obsazení včetně Symfonického orchestru, 4 perkusistů a kapely. V rámci tohoto koncertu hudebníci nahráli akci jednotlivých členů orchestru na 35 kamer. Tento materiál byl využit jako základ pro vytvoření dostupnějšího klubového formátu, který unikátním způsobem zpřístupňuje hudební zážitek velkého Symfonického orchestru v kombinaci s živou kapelou.
Byl vytvořen “Virtuální Symfonický orchestr”, který přibližuje aktuální akce hudebníků pomocí projekce na balóny různých velikostí (od 80cm až po 2m) livitujících nad hlavami kapely.

Floex & Tom Hodge hrají v obsazení Tomáš (Floex) – klarinet, midi marimba, elektronika a synths, Tom Hodge – piáno, synths, Jakub Tengler (bicí a pady), vše doplněno speciálním light designem
vyvinutý ve spoluprací s multimediální laboratoři Dana Gregora (Initi) a Marka Čihaře (Black Light Theatre IMAGE) , které pomocí instalace vizualizuje akci hudebníků z orchestru.


Biografie:

Tomáš Dvořák

(Floex)

je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby Tomáš též experimentuje rád nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty, nebo hudbu do her. Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (3 Ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, Nominace na Apollo a Vinyla Awards). Vzrušující spolupráce s Tomem Hodgem, reprezentovaná novou deskou A Portrait Of John Doe (2018) vytváří jinou úroveň synergie, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa. Vedle své vlastní hudby je známý svou spoluprací s Amanitou Design na soundtracku pro hry Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Soundtrack ke hře Machinarium byl přelomový a pomohl Tomášovi „zapsat se“ v mezinárodním kontextu. Je také autorem několika jedinečných interaktivních multimediálních instalací a představení (RGB, Crossroad, Live Score, Archifon ve spolupráci s Initi), které vytváří od roku 2002. Jeho hudba vyšla na vydavatelstvích Mercury KX (Decca Classics / Universal), Denovali, Minority Records a Quazi Delict.

Tom Hodge

(Piano Interrupted, Max Cooper, Second Moon Of Winter)

je londýnský skladatel a producent s rozpoznatelným poetickým klavírním stylem. Na svých albech posouvá hranice současné vážné hudby, jazzu a elektroniky, a to i prostřednictvím spolupráce s dalšími umělci, s Maxem Cooperem, Franz Kirmann a nyní Floexem. Jeho desky vyšly u vydavatelství Denovali, Fields a Mesh. Objevuje se též ve spolupracích na labelech Ministry Of Sound, Sunday Best a Erased Tapes. Debutem v oblasti symfonické tvorby je hudba pro Thüringenstaatsballet s choreografkou Silvanou Schröderovou.


Další informace:
http://floex.cz/
https://www.tomhodge.com/
https://www.facebook.com/floexofficial/
https://www.facebook.com/tomhodgetom/

Těšíme se!

 


Ukázky hudby:

Zpět